niedziela, 20 lutego 2011

Kartka z wnęką - kurs

Na pierwszy blogowy kurs proponuję bardzo prostą w wykonaniu, a jednocześnie efektowną i dającą wiele możliwści kartkę z wnęką. Zaznaczam, że pomysł na kartkę nie jest mój, zaczerpnięty został ze strony SplitcoastStampers, pełnej przeróżnych tutoriali, polecam :) Proszę też o wyrozumiałość - to mój pierwszy w życiu kurs :)

1. Przygotowujemy bazę na kartkę – prostokąt o wymiarach 21 x 14,8 cm. Kartki nie zginamy na pół po środku, tylko bigujemy dwie równoległe linie – w odległości 10,25 od jednego i drugiego brzegu.
2. Na froncie kartki odmierzamy wewnętrzny prostokąt – może być w centrum, może być lekko przesunięty - jak u mnie - ku środkowi kartki, rozmiar też dowolny – zależy od Waszego projektu. U mnie prostokąt ma wymiary 6,8 x 5 cm.
3. Wewnątrz prostokąta zaznaczamy kolejny – mniejszy o 0,5 cm na każdym boku – ja otrzymałam prostokąt o wymiarach 5,8 x 4 cm.


(Na potrzeby kursu narysowałam całość wyraźnie ołówkiem, normalnie zaznaczyłabym tylko kąty).

4. Bigujemy wszystkie krawędzie obu prostokątów.5. Ostrym nożykiem nacinamy papier delikatnie wzdłuż przekątnych.6. Odwracamy kartkę frontem do dołu. Zaginamy powstałe trójkąty wzdłuż dłuższych linii na zewnątrz.7. Następnie wzdłuż krótszych linii zaginamy trójkąty do środka.8. Z ozdobnego papieru, który będzie dekorował przód kartki odmierzamy i wycinamy prostokąt – lepiej będzie wyglądać, gdy będzie on minimalnie mniejszy od bazy ( u mnie 14,6 x 10 cm).9. Używając taśmy malarskiej lub innego środka nie przyklejającego na stałe, mocujemy delikatnie papier ozdobny do bazy. Odwracamy kartkę na drugą stronę i na papierze ozdobnym zaznaczamy miejsce wycięcia okienka.

10. Delikatnie odrywamy papier od bazy i wycinamy zaznaczony prostokąt – ja wycinam o kilka milimetrów większy od zaznaczenia, aby uzyskać podobny margines jak na zewnątrz.
11. Tak przygotowany papier i okienko ozdabiamy wg uznania i przyklejamy do bazy.12. Podobny wymiarami do okienka prostokąt (troszkę większy – by ładnie zasłonił całość wnęki) przyklejamy od środka karki na powstałą tylną część wnęki.Gotowa kartka wygląda tak:

Zachęcam do eksperymenowania z kształtami, bardzo prosta w wykonaniu jest kartka kwadratowa, ja zastanawiam się już nad sześciokątną :)

9 komentarzy:

Galaxia pisze...

Świetny kursik!
Na pewno skorzystam :)
Karteczka śliczna... zapachniało wiosną ;)

Monia pisze...

Kurs świetny, bardzo czytelny i dobrze zrobiony. Pomysł kartki ciekawy :)
Możesz szykować kolejny kurs, bardzo dobrze Ci to idzie ;)

vairatka pisze...

Ufff, kamień z serca... Cieszę się, że może być :) Dawno takiego stresu nie miałam ;)

Hogata pisze...

Świetny pomysł, bardzo ładnie to wygląda :)

immacola pisze...

świetny kurs :) i kartka piękna :) mam nadzieje, że będę mogła zobaczyć ją na żywo :)

migdał pisze...

To jest świetne :)
A kartka piękna.

cyga pisze...

piękna kartka, ludzie w stresie biegną z taką prędkością z jaką normalnie by nie pobiegli i na Ciebie też świetnie podziałał
Zaraz zmontuję podobne cudo

ania pisze...

Świetny kurs. Dziękuję! Dzisiaj zrobiłam według niego karteczkę. Bardzo mi się podoba:))

CARPENTER pisze...

Wow ale fajna kartka - achhh czuc wiosne ;) kursik bardzo czytelny az chce sie zrobic podobna :D