poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Wianek błyskawiczny

Chciałam zaproponować wykonanie wianka metodą błyskawiczną. Potrzebne nam będą: - baza styropianowa - sizal, rafia - ozdoby (filcowe, kwiatki sztuczne lub papierowe, motylki, ptaszki, jajka, wstążeczki, koraliki, mech, gałązki, piórka wszystko to wg własnego uznania) - pistolet na kle - ewentualnie klej Przykładowo zrobiłam wianek bardziej wiosenny niż świąteczny ale wystarczy tylko zmienić ozoby i już stanie się dekoracją stołu, drzwi lub okna. Gotową baze styropianową możemy pomalować farbową zblizoną do koloru sizalu jakim chcemy owinąć wianek. Nie jest to konieczne jezeli dość starannie go owiniemy.
Owijanie wykonujemy na zakładkę. Ja robie to bez uzycia kleju bo sizal jest dość "czepliwy" i łatwo do siebie przylega.


Gotowy wianek wygląda właśnie tak
Przystepujemy teraz do dekorowania. Rozgrzewamy pistolet i punktowo nanosimy klej. Proponuję wcześniej rozplanować sobie ułożenie ozdób bo klej dość szybko wycieka.

Po umieszczeniu wszystkich elementów odcinamy nożyczkami wystające pasma.

Tak wygląda udekorowany wianek. Do swojego dodalam odrobinę woalu ale jest w kolorze sizalu i nie jest zbyt widoczny. Dodałam też kilka perełek i koralików.
Może wianek nie powala na kolana, ale jego zrobienie to naprawdę kwestia kilkunastu minut i w sytuacjach kryzysowych kiedy trzeba zrobić coś z niczego naprawdę się sprawdza:)

Zapraszam do tworzenia własnych i życzę miłej zabawy.

4 komentarze:

Monia pisze...

Fajny kursik i uroczy wianek :)

cyga pisze...

rzeczywiście, prościutki i bardzo ładny

vairatka pisze...

Super! I daje mnóstwo możliwości :)

monia pisze...

Fajny kurs
Jak szybko się ten wianek robi :)))